Spektakl Taneczny Teatru Tańca Passio

 Zielonki-Parcela

 Sala widowiskowa Domu Kultury St Babice
 ul. Południowa 2

 12.06.2021

 19:00

 Ceny biletów

 35 zł

Zapraszamy na spektakl taneczny w wykonaniu Teatru Tańca Passio i choreografii Bartosza Anczykowskiego.
Zespół tworzą dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zajęć tanecznych Szkoły Tańca i Baletu "Piruecik".

Spektakl odbędzie się w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w sobotę 12 czerwca 2021 o godzinie 19:00.

Artyści zaprezentują fragmenty ze spektakli: „Trzy Światy” (Spirit, Thriller, Fado), „Droga”, jak również kilka innych miniatur tanecznych.
W spektaklu „Trzy Światy” Spirit jest miniaturą taneczną utrzymaną w tajemniczym nastroju, który potęguje muzyka w wykonaniu mistrzów tego gatunku - Dead Can Dance. Tajemnicza muzyka, pełna mistycznych akcentów, momentami uduchowiona i groźna, stała się dla choreografa inspiracją. Bartosz Anczykowski pragnie na chwilę oderwać widza od rzeczywistości, zahipnotyzować go i przenieść w świat pełen tajemniczości, pozwalając zagłębić się w swoją duszę.
Thriller to choreografia Bartosza Anczykowskiego stworzona dla młodzieżowej grupy modern-jazz. Groza, mrok i tajemniczość przełamane nutą groteski w formie taneczno-teatralnej. Twórcy zależało na ukazaniu emocji i dojrzałości scenicznej swoich młodych artystów.
Fado w wolnym tłumaczeniu oznacza los, przeznaczenie, fatum. Jest jednym z symboli Portugalii; to muzyka płynąca prosto z duszy, wyrażająca żal, smutek, tęsknotę i samotność. Mistrz fado to ten, kto te uczucia zdoła wzbudzić u słuchaczy.
Fado jest etiudą taneczną ukazującą szczególną kombinację emocji: nostalgię i melancholię, rozdarcie i bliskość, miłość i pożądanie, tęsknotę za przeszłością.
Dla twórcy i wykonawców jest balsamem dla duszy. Śpiew uświęca, taniec dodaje mocy, jest wewnętrznym rytuałem. Fado nie da się opisać, fado trzeba przeżyć.
Spektakl “Droga” jest już trzecią premierą zespołu. W swoim życiu każdy z nas ku czemuś zmierza. Czasami wybieramy wyjątkowo kręte ścieżki, czasami jest to punkt na mapie, czasami zaś coś ukrytego głęboko w nas samych. Dla niektórych liczy się jedynie ostateczny cel, inni rozkoszują się samą wędrówką, która kształtuje ich charaktery i pogląd na świat. Ziemia, powietrze, woda i ogień, to cztery żywioły, które towarzyszą drodze w spektaklu tanecznym Bartosza Anczykowskiego.

Bartosz Anczykowski - solista Polskiego Baletu Narodowego. Ukończył Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Académie de Danse Classique Princesse Grace w Monte Carlo. W sezonach od 2000 do 2009 pracował na stanowisku solisty w Thüringen Ballett, Altenburg-Gera. Zdobywca: Brązowego Medalu w kategorii seniorów w Concorso „Eurocity città di Livorno” i IV miejsce VI Międzynarodowego Konkursu Baletowego w Jackson (1998), dwukrotnie nagrody od dla najlepszego tancerza solisty kraju związkowego Turyngia (2002 i 2005), nagrody Krytyków Turyngii „Ulubiona Twarz Teatru” dla najpopularniejszego solisty baletu (2007, Gera). W latach 2009-2017 solista Polskiego Baletu Narodowego. W swojej karierze występował na wielu scenach świata: Niemcy, Francja, Monte-Carlo, Włochy, Dania, Szwajcaria, Bułgaria, Rosja, Chiny, USA. Współpracował z wieloma światowymi choreografami. W dorobku choreograficznym posiada projekty realizowane m.in. w Teatrze Wielkim i Den Norske Opera Ballet.

Cena biletu: 35 zł
Bilety na spektakl dostępne są online na biletyna.pl lub w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice bilety ze zniżką 20 % tj. 28 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność tylko kartą. Kasa czynna pn.-pt. godz. 8:00-16:00.
W trosce o bezpieczeństwo widzów oraz w związku z aktualnie obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych obowiązuje zajętość maksymalnie 50% miejsc w Sali Widowiskowej. Widzowie będą zajmować co drugie miejsce. Spektakl zostanie zrealizowany zgodnie z Regulaminem funkcjonowania Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w stanie zagrożenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dostępnym na naszej stronie internetowej.

Obowiązuje:
• dezynfekcja dłoni przy wejściu
• obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki
• zachowanie 1,5 m odległości od innych osób
Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Rozwiń