Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Droga - Teatr Tańca Passio

Zapraszamy na spektakl pt. „Droga” w wykonaniu Teatru Tańca Passio i choreografii Bartosza Anczykowskiego solisty Polskiego Baletu Narodowego, nagradzanego w Polsce i za granicą.
Spektakl odbędzie się w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w sobotę 17 października 2020 o godzinie 18:00.

“Droga” jest już trzecią premierą zespołu, ale pierwszą w której jednocześnie na scenie tańczy ponad 20-tu młodych i dorosłych tancerzy. ​Zespół tworzą dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zajęć tanecznych Szkoły Tańca i Baletu "Piruecik". Spektakl skierowany jest do miłośników tańca w każdym wieku.

W swoim życiu każdy z nas ku czemuś zmierza. Czasami wybieramy wyjątkowo kręte ścieżki, czasami jest to punkt na mapie, czasami zaś coś ukrytego głęboko w nas samych. Dla niektórych liczy się jedynie ostateczny cel, inni rozkoszują się samą wędrówką, która kształtuje ich charaktery i pogląd na świat. Ziemia, powietrze, woda i ogień, to cztery żywioły, które towarzyszą drodze w spektaklu tanecznym Bartosza Anczykowskiego.

Teatr Tańca “Passio” – grupa teatru tańca powstała w 2019 roku przy Szkole Tańca i Baletu „Piruecik”, w jej skład wchodzą dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zajęć tanecznych szkoły. W latach 2018-2019 przygotowane zostały trzy premiery: „Fado”, „Spirit”, „Thriller”.

Bartosz Anczykowski ​- solista Polskiego Baletu Narodowego. Ukończył Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Académie de Danse Classique Princesse Grace w Monte Carlo. W sezonach od 2000 do 2009 pracował na stanowisku solisty w Thüringen Ballett, Altenburg-Gera. Zdobywca: Brązowego Medalu w kategorii seniorów w Concorso „Eurocity città di Livorno” i IV miejsce VI Międzynarodowego Konkursu Baletowego w Jackson (1998), dwukrotnie nagrody od dla najlepszego tancerza solisty kraju związkowego Turyngia (2002 i 2005), nagrody Krytyków Turyngii „Ulubiona Twarz Teatru” dla najpopularniejszego solisty baletu (2007, Gera). W latach 2009-2017 solista Polskiego Baletu Narodowego. W swojej karierze występował na wielu scenach świata: Niemcy, Francja, Monte-Carlo, Włochy, Dania, Szwajcaria, Bułgaria, Rosja, Chiny, USA. Współpracował z wieloma światowymi choreografami. W dorobku choreograficznym posiada projekty realizowane m.in. w Teatrze Wielkim, Den Norske Opera Ballet.

Bilety na spektakl dostępne na stronie www.biletyna.pl lub w kasie Domu Kultury Stare Babice.
Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice bilety ze zniżką 20 % tj. 28 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Kasa czynna pn., wt., czw., pt. w godz. 8:00-16:0 i śr. w godz. 10:00-18:00.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 października 18:00 Zielonki-Parcela, Sala widowiskowa Domu Kultury St Babice
KUP BILET

Wieczór z muzyką włoską - Koncert Luciano D’Abbruzzo i Alessandro De Berti

Serdecznie zapraszamy do Domu Kultury w Starych Babicach na nastrojowy piątkowy wieczór z autorską muzyką włoską. Na babickiej scenie zagrają koncertujący po raz drugi w Polsce laureaci prestiżowej nagrody Fabrizio de André (włoski Jacek Kaczmarski): Luciano D'Abbruzzo i Alessandro De Berti. Zaprezentują przed Państwem nostalgiczną, emocjonalną muzykę, ocierającą się o poezję śpiewaną połączoną z elementami popu i muzyki rockowej. W swoim repertuarze oprócz utworów własnych, Artyści mają również kompozycje znanych włoskich wykonawców.

Luciano D’Abbruzzo to pianista, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz poeta. Koncertował w całych Włoszech. Grał w Stolicy Apostolskiej na koncercie dla Papieża Jana Pawła II, dzieląc scenę razem z Bobem Dylanem. W 2010 roku został uhonorowany tytułem Obrońcy Praw Człowieka. Jesienią 2019 roku ukazała się najnowsza płyta Artysty „Il Guardiano del Bosco” („Strażnik lasu”). Związany z Rzymem oraz miejscowością Vico nel Lazio.

Alessandro De Berti jest gitarzystą, kompozytorem, producentem muzycznym, a także artystą plastykiem. Szlify gitarowe pobierał od najlepszych gitarzystów z Italii: Luca Zamponi, Giorgio Cocilovo, Bebo Ferra, Dario Faiella. Produkował i komponował utwory m.in. dla włoskiej gwiazdy Giorgia (250 tys. sprzedanych egzemplarzy albumu „Stonata”). Prowadzi autorskie seminaria z pisania utworów muzycznych oraz improwizacji, jest również nauczycielem gry na gitarze w Rzymie i Mediolanie.

Muzyka:
https://youtu.be/3trZWL7M5IM
https://youtu.be/pp41lCGwN-w
https://youtu.be/UWaJITnhkE8

Organizatorzy wydarzenia:
Stowarzyszenie „Przyjazne Jutro” oraz Dom Kultury Stare Babie

Koncert organizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Bilety będą dostępne wkrótce na www.biletyna.pl oraz w kasie Domu Kultury Stare Babice. Cena biletu: 10 zł. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice bilety ze zniżką 20 % tj. 8 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Kasa czynna pn-pt. godz. 8:00-16:00, śr. 10:00-18:00.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
23 października 19:00 Zielonki-Parcela, Sala widowiskowa Domu Kultury St Babice
KUP BILET